| Krystina0xd a întrebat:

Cred ca am apendicita si imi este foarte frica...ma doare piciorul si toata zona apendicului. Spuneti-mi si mie cum este si foarte important: iti face injectie( unde?), anestezi ..etc..Funda! Multumesc (:

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dacă ai întradevăr apendicita inflamată, stai liniştită, este o operaţie uşoară în general care se face sub anestezie.
Vindecarea este rapidă şi fără complicaţii ulterioare în mod obişnuit.

| 1Mihai1 a răspuns:

Îţi dă o injecţie undeva în spate. Şi da, te anesteziază. Nu doare!

| SideClickFTW a răspuns:

Deci daca ai apendicita sa-ti zic cum decurge operatia: mai intai te va anestezia in spate si pe urma te va opera 100% fara durere.

| Braveheart a răspuns:

Daca crezi ca ai apendicita nu insemna ca este si adevarat.
AI fost la un medic pentru consultatie?
Daca intr-adevar ai apendicita nu te speria, pentru ca va fi o operatie foarte usora, multa lume trece prin asa ceva.