| CezaraEM a întrebat:

Buna!
De cateva zile am o nevralgie dentara! Prima oara am crezut ca e maseaua de minte, apoi am realizat ca nu, am stat in curent cam mult timp, cu geamul deschis atat in masina cat si acasa si toate pe partea dreapta.
Am avut si o durere de ganglioni tot pe partea dreapta, dar cu cateva masaje si o crema buna (Puterea Ursului), durerea a incetat.
De ieri am inceput sa iau Ibalgin (Ibuprofen), Solpadeina si mai iau si Strepsils, mai nou ma doare si in gat, iar astazi m-am trezit vorbind pe nas, plus ca imi curge si nasul.
La dentist, nu cred ca e asa nevoie sa ma duc, nu are ce sa imi faca?! n-am infectii la dinti, am gingiile roz si n-am carii.
Si asa, am sunat ieri, iar medicul dentist este super aglomerat si nu ma poate programa :-(

Ati patit si voi asta? Ce ma sfatuiti sa iau ca durerea sa treaca?
Multumesc frumos, dau funda kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Pop_Tudor_1994 a răspuns:

Ai incercat sa inchizi geamurile sa vezi cum te simti dupa?