| BlueOctober a întrebat:

Buna,de cateva zile am o problema la mana dreapta,cand o intind simt acea senzatie cand iti amorteste ceva,,acele furnicaturi,dar nu numai cand o intind,si cand o misc intr-un anumit fel,nu stiu exact cum,ideea e ca ma deranjeaza si nu stiu ce sa fac,daca nu o misc,sau o intind nu ma deranjeaza,nu ma daore o pot folosi normal, multumesc, Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu pre are releveanta, ceva grav nu are ce sa fie.
Daca ma intrebi pe mine esti cam ipohondra (Iti induci singura boala imaginara), avand stress pe cap, in familie, cu copilul, cum ai mentionat in intrebarea anterioara.
Pentru calmul tau psihic consulti un medic.

Sanatate!

P.S: Cu intepaturile ai rezolvat ceva?

| BlueOctober explică (pentru DraudeS):

laughing)speram sa nu ma "gaseasca" cineva, pai mi-au trecut asa singure

| DraudeS a răspuns (pentru BlueOctober):

Eh, o sa-ti treaca si amorteala asta banala.
Ti-am mentionat parca anterior, ia-ti un concediu, cauta o metoda de relaxare, ia-ti stressul de pe cap, uita de probleme pentru o perioada.

Sanatate!

| JASMYNA88 a răspuns:

Eu asa senzatie aveam cand am tras curent. deci horror. eu nici de miscat nu o puteam misca. dar se poate sa fi facut si o miscare mai brusca si sa ai o entorsa mica. da-te cu diclac gel si eventual prinde mana seara in fasa elastica, dupa ce te-ai dat cu crema.

| BlueOctober explică (pentru JASMYNA88):

Pai unde sa mi-o prind ca nu stiu exact nu am un loc anume unde ma doare, acum imi amintesc ca m.am locit la umar din greseala, poate o fi de aceea, insa nu ma doare nimic, doar acea senzatie de furnicare la degete, in special la police si incheietura.off ce probleme...crying

| JASMYNA88 a răspuns (pentru BlueOctober):

Pai daca nu ai un loc anume e curent. entorsa o simti exact acolo unde te doare, nu ai cum sa nu stii unde e. ai sensibilitate la temperaturi mici, de ex daca atingi mana cu ceva rece te deranjeaza in mod special? curentul trece cu timpul, daca iei ceva medicamente antiinflamatoare si na, da-te totusi cu crema si tine mana la cald, nu purta tricou.

| ClassyAndSassy a răspuns:

Si eu am trecut prin asta vara trecuta.Ai facut o entorsa la mana..sau ti-ai luxat-o.Ti-as recomanda sa mergi la control. Funda?

| OchisoriAlbastrii a răspuns:

Ori ti-ai scrantit mana, ori ai facut entorsa.Mai bine te duci la medicul de familie si vorbesti cu el noi pe internet iti dam raspunsuri, dar ele nu te pot vindeca, doctorul te vindeca happy. Insanatosire grabnica