| strainulmisterios a întrebat:

Aseara am dormit cu capul pe mana stanga. De obicei tin mana sub perna dar de data asta am dormit cu capul direct pe brat. Dimineata mana era super-amortita, abia puteam sa o misc, dar dupa cateva zeci de secunde si-a revenit dar inca o mai simteam amortita. Acum am vreo 30 de minute de cand m-am trezit si inca simt ceva furnicaturi la degetele mainii. Este o problema sau e normal tinand cont ca am dormit toata noaptea pe acea mana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

E normal sa o ai inca amortita, mai scutur-o din cand in cand.

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Incearca, sa nu mai dormi pe partea stanga, partea unde este situata inima, dormi pe ce parte vrei tu si in orice pozitie, dar cat mai putin pe partea stanga, incetinesti functionarea normala a inimii si iata si rezultatul. In rest, nu te ingrijora.

| trifescugabriela a răspuns:

Stai calma e absolut normal, furnicaturile alea sunt de la revenirea mainii, mana ta incearca sa se refaca si atunci normal sa simti furnicaturihappy!

| Madalina123 a răspuns:

Nu e nicio problema. Si mie mi se intampla des, dar trece imediat. Funda?!

| Ţepeşu a răspuns:

Cand m-am trezit azi dimineata aveam tot bratul amortit, de la umar la degete. Asa i-am fript mamei o palma, pentru ca nu puteam sa-mi misc mana. Am patit asta si la picior si am cazut cand am incercat sa merg. M-am dus cu tiba in prag, desi inca nu pot sa-mi dau seama cum am putut. La inceput nu doare, nu simti nimic. In vreo 10 secunde incep sa apara furnicaturi si daca incerci sa misti mana te doare.

Răspuns utilizator avertizat
| catafreestyle a răspuns:

Nu stiu cat de normal e dar mi s-a intamplat si mie

| MaGicElEmEnt a răspuns:

Crede-ma nu e nimic grav,oh go on mi se intamplat si mie odata cu bratul drept si cu gatul mai ales am avut o sensazie foarte naspa, dar dupa 2 maxim 3 zile o sati revina...happy sper ca te-am ajutatwinking

| andreygrecu a răspuns:

Este normal sa o simti asa! noaptea este destul de lunga si dormind sub mana ti-a amortit...

| DRaEd a răspuns:

Am mai patit si eu dar nu ai de ce sa iti faci griji stai linistit. Funda?big grin

| selena19 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat o sa iti revi... nu e grav asa se intampla cand dormi pe ea iti amorteste si iti apar niste dungi si mie mi s-a intamplat dar a doua zi mia revenit e in regula nu iti fa probleme