| Marisa7 a întrebat:

De câteva zile amețesc brusc și chiar dacă stau în pat se învârte casa cu mine. Mă doare și măseaua de pe partea dreaptă totodată cu urechea și câteodată capul. De la ce poate fii această amețeală? Mă gândesc că poate fi și de la masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic, ca-i posibil sa fie un vertigo, sau o infectie severa a urechii, care nu va trece de la sine, dar se poate complica, daca nu este tratat imediat.

| Marisa7 explică (pentru Violleta2022):

Stați, stați tocmai mi-am adus aminte, vineri pe zi mi-am băgat un creion în urechea care ma doare acum și atungi când l-am băgat m-a durut vreo 10 min. Și apoi sâmbătă seara m-au luat ametelile. Poate fi și de la asta?

| relativsausigur a răspuns:

Fa o vizita spre aceste 3 directii :
1.Stomatologie.
2.Orl.
3.Neurologie.
Si mergi pe excludere.