| Nume0nume0 a întrebat:

Bună! De câteva zile, eu am o problemă cu un dinte, adică mi s-a format abces și acum am buza, zona nasului și a ochiului umflata și nu știu ce să fac ca să scot mai repede infecția de acolo. Am luat și antibiotice și văd că oricât aș trage din dinte infecția tot nu vrea să iasă, iar de mers la dentist nu-mi permit. Ce aș putea să fac? Cum aș putea să scot din infecție acasă? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu ai cum să-ți faci tratamente de genul ăsta acasă tot așa cum nu poți să te operezi de apendicită singur acasă.

Ai sau n-ai bani, trebuie să ajungi la dentist de urgență. Infecțiile astea pot cauza probleme grave într-un timp foarte scurt.

| Drake21 a răspuns:

Du-te la urgente ( din ce stiu nu se plateste), daca nu ti a trecut cu antibiotic nu prea ai csf si infectia poate fi la os si poate urca in sus spre cap ( fugi la doctor)

| Smmo a răspuns:

Ce ai tu este o urgenta, nu trece de la sine si risti complicatii mari. Mergi la dentist. Cauta pe internet, poate gasesti ceva mai ieftin. Daca esti in Bucuresti, poti incerca aici:
https://clinicasocialadestomatologiesfioan.ro/