| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am luat antibiotice timp de 4 zile pentru o masea la care am abces dar nu mi-a trecut, si maine am programare la dentist,maseaua trebuie scoasa dar tanti aia de acolo mi-a spus ca mai intai sa imi treaca infectia, eu vreau sa o scot naibii o data chiar daca o sa ma doara, oare de ce ii e frica sa mi-o scoata daca nu a trecut infectia? sa ma duc la alt medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca nu este in pericol viata nici un medic nu ar trebui sa riste chestia aceasta.

Motivul cle mai simplu este ca infectia ar putea intra in sistemul circulator si localiza in alta parte. Si atunci... chiar e nasol. La propriu.

| Lidia18 a răspuns:

Buna,eu i-ti recomand sa alegi, un alt medic si cred ca, o radiografie pentru maseaua ta ar prinde bine, cu infectile dentare nu este de gluma.
Multa sanatate happy