| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de cateva zile imi amortesc mainile si picioarele fara a face vreun efort, iar uneori am momente cand imi tremura corpul sau picioarele foarte tare, a mai patit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la medicul de familie!
Probabil te va trimite sa faci un EKG si eventual si la ecografie arteriana.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic si fa investigatie medicala, fiind nu este nromal ce ti se intampla.
Din pacate noi nu avem cum sa identificam problema, putand fii orice, de la o lipsa de magneziu in corp, pana la o boala grava ca scleroza in placi.

| Vântulalb a răspuns:

Stai mult intr-un loc? De aia amortesc, pentru ca nu circula sangele.

| Alexiavln2 a răspuns (pentru Vântulalb):

Imi amortesc chiar si cand stau in picioare, sau spre exemplu, azi la liceu imi amorteau mainile cand scriam

| Vântulalb a răspuns (pentru Alexiavln2):

In cazul asta, la medic urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa sport si mananca mai bine si respira cum trebuie. E un semn de anemie sau ceva cu inima dar nu boala

| Sky7 a răspuns:

O posibila lipsa de calciu. fa niste analize.