| Didiuxx a întrebat:

De cateva zile ma doar capul incontinuu dar doar o parte de ex ma doar pe partea stanga si nu ma doare pe partea dreapta, sau invers.Cand iau boaba imi trece pentru o ora dar dupa aceea imi vine inapoi.De ce?

Fundaaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Cand doar o parte ca capului doare se numeste migrena si cauza migrenelor nu prea se cunosc. Problema si riscul este daca te obisnuiesti cu medicamente pentru ca pe de o parte pot duce la dependenta, pe de alta parte iti pot face probleme in alta parte ( stomac ). Ar fi bine sa faci o analiza generala ( sange etc) poate in familie mai are cineva si sa fii atent / atenta daca nu ai deficit de Calciu sau Tensiune Arteriala mare. Sfatul meu sa lasi tabletele si consulta medicul.