| andreeabby a întrebat:

de cateva zile mi-au amortit degetul mic si cel de langa el, si jumatate de palma, nu o mai simt. uneori am si dureri de cap. ma puteti ajuta de la ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un neurolog, de vina e nervul radicular, vei primi tratament si indicatie de fizioterapie. Multa sanatate!

| AlexaS a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie sa te consulte
aceste amortelipot fi serioase si pot proveni de la inima sau chiar si de la creier asa ca cel mai bun remediu este sa mergi la doctor

| spirt1 a răspuns:

Pai in acest caz ai lipsa de Calciu si Vitamina D2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul acesta rezolvarea este medicul, sint asistenta si simptomele pot fii cauza mai multor afectiuni, nu toate la un loc, dar una dintr iele, si tr tratata cauza si nu efectul cauzele ar putea fii : circulatia periferica proasta, inima, coloana syndrom cervical, lipsa Ca-ului