| Geomire a întrebat:

De câteva zile am degetul mijlociu de la mana stanga amorțit. Este amorțit de la jumatate in sus, tin sa mentionez ca nu am facut nimic ca sa imi amorteasca, pur si simplu a început din senin. Eu stiu ca daca degetul de la mana dreapta este amorțit poate fi un semn ca am probleme cu inima, dar de data aceasta este la mana stanga. Stie cineva de la ce? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Un deget amortit, NU este semn de probleme cu inima. Dar tu, ai facut ceva, poate nu-ti dai seama acum. Te-ai lovit, intepat, sau altceva ca astea? Daca nici maine nu iti trece, mergi la medicul tau.

| Geomire explică (pentru Demidol):

Eu lucrez ca sofer si de fiecare dată când trebuie să opresc masina, trag frâna de mână cu degetul mijlociu...ma gandesc ca de la asta ar fi.dar o sa apelez la un medic. Multumesc!