| Tanase_Elena_1992 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine: Ma doare de cateva zile in partea stanga jos a abdomenului si azi m-a durut mai mult de jumatate din abdomen jos si intr-una din zile mi-a venit sa vomit si sa am dureri de cap.este hernie? am 14 ani si nu mi-a venit ciclul menstrual s-ar putea sa fie asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andraduscaa123 a răspuns:

Poate ca da e ca o sa-ti vina menstruatia. Eu am 12 ani... Dar mie nu mi s-a intamplat niciodata asta cand mi-a venit prima data ciclu. Depinde cum iti vine!winking

| Tanase_Elena_1992 explică (pentru Andraduscaa123):

Depinde si cat de dezvoltat esti, sunt mica de statura.

4 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Este foarte posibil. Cel mai bine ar fi sa mergi de urgenţă la un cabinet medical. Sfat: Bate din degete catre zona in care te doar pentru calmare.

| BeatrizBetty a răspuns:

Poate fi din cauza ca trebuie sa-ti vina menstriatia...dar controlul la un medic ar fi cel mai bun!

| Andraduscaa123 a răspuns:

Poate ca da o sa-ti vina ciclu. Dar ca eu am 12 ani si am ciclu dar nu m-a durut abdomenul. Dar acum depinde cum iti vine prima data.