| dani9354 a întrebat:

De cateva zile mi-au aparut pe picior la dunga lenjeiei intime niste bubite rosii care ma mananca foarte tare, cred ca este de la transpiratie. Nu m-i s-au inmultit dar faza nasoala e ca ma mananca rau. Ce sa fac? Ce crema sa folosesc? M-am gandit sa consult un dermatolog dar aveti ceva idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| spyke321 a răspuns:

Salut exact asa am patit si eu. Am fost la doctor si me-a recomandat sa folosesc sapun protex (cumparat din faramacii) si sa ma dau timp de o saptamana seara cu o crema Biazol big grin. Iar asta functioneaza cam la orice bube, pete. Sper ca te-am ajutatwinking

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,pot fi de la transpiratie, incearca cu crema mentolata.Calmeaza mancarimea, si usuca bubitele. Daca nu trece, atunci consulta un medic dermatolog.Sanatate!

| Ycu a răspuns:

Bine inteles ca ar trebui sa consulti un dermatolog dar daca nu vrei sa faci atata drum nu mi se pare o problema grava pentru dermatolog ce trebuie sa faci sa iti o lenjerie mai lejera nu sa te stranga, iar in zona inflamata incearca crema cu aloe vera sau de galbenele! Multa sanatate!

| madalina_9274 a răspuns:

Da asa crd si eu ca sunt de la trenspiratie
pai na ce pot sa zic. date sh tu cu o creme speciala nu stiu