| adelina_2974 a întrebat:

Buna!

Am o problema putin grava cred...Acum cateva zile m-amn epilat pe picioare si mi-au aparut ca un fel de bubite pe picoare mici dese si rosii si m-am dat si cu crema normala dupa epilare dar degeaba si acum le am. dar nu e prima oara cand se intampla asa ceva am mai patit chiar nu stiu ce sa fac. Faza e ca am colege la scoala care se epileaza cu bigul si arata super bine adica normal nu au bubite din acestea ca mine. chiar nu mai stiu ce sa fac sfatuti-ma si pe mine ...mersi
winkinghappyhappyhappy

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

În mod normal aceste bubiţe cum le spui tu trec, e de la iritare. un sfat dacă vrei să te epilezi încearcă altceva. În cazul tău acum nu poţi decât să aştepţi. Şi altă dată dacă apelezi la aceiaşi metodă fă-o seara pentru ca până dimineaţă să-ţi dispară bubiţele.

| dyana_8491 a răspuns:

Buna, dupa ce te epilezi nu mai folosi absolut nimic! da-te cu balsam sau alte produse abia dupa ce-ti trec,, bubitele''. Altfel te iriti si o sa fie super nasolsad
daca tot nu poti sa enunti sa te dai cu ceva dupa epilare, e suficient sa folosesti pudra de talcbig grin

| niko_7262 a răspuns:

Problema este pielea ta.Esti sensibila, posibil alergica. Ce ti se intampla este simplu. Ti se irita pielea. Teoria mea, posibil adevarata.
Incearca sa folosesti aparatul, si eventual bigul. Oricum dupa aparat o sa-ti apara mici bubite, pentru ca asa ramane la oricine.Nu mai folosii creme, pentru ca dc ai citii instructiunile spune ca trebuie sa faci un mic test, pentru a vedea dc ai pielea sensibila.
Bubitele o sa-ti dispara cu timpul, o zi, doua, depinde de iritatie.
Bafta:*

| alexflor87 a răspuns:

In primul rand, cea mai mare greseala este sa te dai dupa epilare cu crema.Trebuie sa te dai cu orice produs care contine alcool. Ceea ce ti se intampla tie e un fel de infectie(iritatia), de aceea alcoolul ajuta foarte mult. Nu te-ai intrebat niciodata de ce barbatii, dupa barbierit, nu se dau cu creme, ci cu after shave? Ei bine, tocmai de asta, pentru a nu se irita. Asa ca incearca sa eviti cremele timp de 24 de ore dupa epilat. Intreaba orice medic vrei tu si iti va spune acelasi lucru. Sau la un salon. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un ulei cu musetel calmant. treci pe la www.tpb.ro si acolo gasesti tot ce iti trebuie. Plus ca au mereu oferte bune la cate ceva produse.

| ottovintila a răspuns:

Foloseste uleiul dupa epilat calmant cu musetel de la Total Pro Beauty http://www.tpb.ro In cazul in care vrei ceva mentolat racoritor il poti folosi pe cel cu menta. Ambele uleiuri lasa pielea foarte neteda si catifelata si mai ales inchid porii dupa epilat

| bog1 a răspuns:

Ce pot sa-ti zic du-te la medic

| adelina_2974 explică:

Pai am mai vazut pe nett ca dupa epilare e foarte buna crema de galbenele si un unele cazri am vazut ca e bun si alcoolul sanitar nu stiu ce sa zic si oricum de mica am fost sensibilaa dar totusi oricat de sensibil ai fi macar trebuie sa iti treaca in 4 zile dar a trecut o saptamana...