| Rumi a întrebat:

de cateva zile, mi se zbate partea de jos a ochiului stang, nu stiu sigur cum se numeste. Stiti cumva o cauza sau un "remediu"? Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Ceea ce simti tu acolo ca bate este nervul optic, cel care transmite informatia de la retina la cortexul vizual. Daca acesta este suprasolicitat, ca orice alt vas de sange va incepe sa pulseze mai tare.

| Rumi explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Mersi mult, acum am inteles.

3 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu mai sta pana seara tarziu in fata monitorului! Sau daca tot o faci macar sa fi la o distanta de cel putin 50 cm, sau cu ecran protector.

| Rumi explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Nu stau asa mult la calculator, si daca stau, nu stau foarte aproape de monitor. Deci nu stiu sigur daca asta e cauza.