| adina2003 a întrebat:

de cateva zile sunt foarte stresata... Initial mi s-a spus ca voi avea o sarcina normala fara nicio o problema si ca trebuia sa nasc pe 5 martei, dar de curand am fost anuntata ca voi fi nevoita sa nasc prematur, pe 10 ianuarie...
Sunt foarte stresata, deoarece am auzit ca copii care se nasc iarna sunt mai sensibili, iar daca al meu va fi si nacut prematur...
Va rog ajutati-ma, dati-mi sfaturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji, se nasc copii si iarna si nu sunt probleme.Copiii prematuri sunt tinuti la incubator pana nu mai este nici un risc si in acest el ajunge la greutatea normala.Nu te mai lua dupa toti,, sfatuitorii de bine".

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ideea ca copiii nascuti iarna sunt mai sensibili este o aiureala de babe vrajitoare, nu are legatura cu realitatea.
Intrebarea este: de ce va trebui sa nasti prematur, care este cauza. De asta depinde starea copilasului tau

| mona a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, consulta un alt ginecolog pentru as spune si el parerea