| anonim_4396 a întrebat:

De ce am dureri de burta/spate foarte puternice la menstruatie? Astazi mi-a venit si efectiv nu pot sta in picioare de durere si in genereal aproape ca nu am simptome deloc la menstruatie. Oare este din cauza vreunei raceli? (Tin sa mentionez ca am 16 ani, menstruatia mi-a venit la 12 ani si de atunci mi s-a mai intamplat sa am dureri foarte puternice o singira data)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Ia o pastilă de ibuprofen rupe-o in două si bagă o cană de apă mare plină cu apă cel puțin
daca poti bagă 2 căni de apă apoi aștepată 1 oră dacă nu ți-a trecut apoi abia atunci mai iei celaltă jumătate de pastilă de ibuprofen

| ancaval a răspuns:

Corect ar fi să mergi la medic pentru orice semn, simptom.
Noi nu te putem ajuta.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa parcurgi ghidul menstruatiei creat de cei de la chilotis.
https://chilotis.com/