| Patrecea a întrebat:

Oare de ce am dureri de burta puternice ca niste intepaturi? Daca stau pe spate n-am nicio problema in schimb daca stau in picioare sau alta pozitie doare cam tare. Mentionez ca ma doare si cand respir

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Fierea colecistul înfundat
Ulcer
Giardia tenia limbrici paraziti
Sunt foarte multe lucruri care pot sa de manifeste identic

Asa ca mergi la doctor
Si cere sa iti facă analize coproparazitologoce

| RxTx a răspuns:

Ai înghițit oase
Ai înghițit cioburi
Ai înghițit seminte de pepene
Ai înghiți seminte de floarea soarelui cu coaja
?

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil paraziti intestinali (viermi intestinali: oxiuri, tenie, giardia, limbirici).

| MihaiSpeedster a răspuns:

Du-te la doctor. Bănuiala mea este apendicită, dacă doare in dreapta jos, dar durerea poate radia și in alte direcții.
Urgent la doctor!

| trophin a răspuns:

Inspira pe nas, expira pe gura.

| trophin a răspuns:

Fa exercitii

| trophin a răspuns:

Ai prins o răceală.
Cel ce se îmbolnăvește vara e cel mai sănătos om