| anonim_4396 a întrebat:

De ce cu 8-10 zile inainte de menstra am scurgeri maronii? Este normal sau am probleme? Daca as ramane insarcinata, 'inainte de a afla. de a stii concret ca sunt insarcinata aceste scurgeri ar mai putea aparea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste eliminare fragmentata de endometru si nu este normala. Probabil semnifica o tulburare hormonala. Nu e indicator de sarcina, dar nici nu indica ca nu esti insarcinata. Trebuie neaparat sa mergi la ginecolog pentru investigatii.

1 răspuns:
| Mia_8661 a răspuns:

Sa stii ca e ceva normal mie mi se intampla, am fost la ginecolog asa se manifesta la unele femei, dar chestia cu ramasul insarcinata asta numai un ginecolog iti poate spune sau fa-ti si tu un test de la farmacie...