| eu63453 a întrebat:

De ce pielea mea are un miros "tare" adica nu miroase urat doar ca e un miros specific..puternic..La voi e la fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pielea este un organ complex, iar la suprafata ei traiesc multe organisme, unele simbionte, altele saprofite, altele parazite. Mirosul este rezultatul activitatii glandelor pielii (sebacee, sudoripare si altele) si a acestor organisme cu care coabitam.

| TeckTonik997 a răspuns:

Activitati hormonale probabil, si eu am avut o astfel de perioada, trece, fi linistit.