| Eukaw a întrebat:

De ce pielea mea are un miros tare, rece, dar nu urat? Si sa nu credeti ca e de la nespalat ca ma spal in fiecare zi, pur si simplu asa miroase de cand ma stiu cu toate ca ma spal...E normal? Si la voi tot la fel pielea are un miros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este mirosul specific al fiecarei persoane care se emite prin porii nostri. Intensitatea mirosului difera foarte mult de la imperceptibil la deranjant de puternic.Nu se datoreaza lipsei de igiena deoarece acest miros este dat de toxinele eliminate din organism sub forma transpiratiei care este de fapt un proces normal si obligatoriu. Poate ca spalatul excesiv sa aiba efectul invers celui scontat deoarece se deschid porii si eliminarea transpiratiei devine mai abundenta ceea ce poate amplifica intensitatea mirosului resimtit.

| MarcelineBMTH a răspuns:

E de la hormoni.

| Amynutzza1 a răspuns:

Ai fi putut pune întrebarea asta la alta categorie...Ți-ar fi răspuns probabil mai multe persoane la ea, daca stătea la categoria potrivita. Noi nu suntem "specializați" pentru a raspunde.