| Doηηa a întrebat:

De ce sunt mereu obosita si imi este somn nonstop?
Ma culc la ora 23, 24 cel tarziu si ma trezesc la 06:00.(invat de dimineata la liceu).
Ce sa fac? Nici sa invat nu pot la cat de somn imi este.
Niste sfaturi va rog frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Mergi la medic pentru un consult si investigatii; o anemie sau o hepatita ar putea explica simptomele tale. http://www.i-medic.ro/articole/anemie-fier-si-cupru

| anad a răspuns:

" Potrivit specialiştilor este obligatoriu sa dormim măcar 6-8 ore pe noapte şi să cuprindem cel puţin o parte din intervalul 22:00 - 02:00."

| ĄĿiŒ a răspuns:

Incearca sa te culci putin mai repede, cu 1-2 ore daca potiwinking. Acum nu ca as incuraja consumul de cafea dar poti incerca si astalaughing. Pe mine o cana de cafea dimineata ma tine treaza la ore cat sa pot fi atentathinking, si eu sunt de dimineata xD.

| Doηηa explică (pentru ĄĿiŒ):

Beau chiar si 3 cafele pe zi. Oricum primul loc in care ma duc cand intru in liceu este automatul, deci clar beau cafea si degeaba.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa te culci mai devreme. Organsimul tau are nevoie de cel putin 8 ore de somn. Probabil corpul tau nu poate functiona foarte bine pe 6, 7 ore de somn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai nu te mai culca asa la orele astea tarzii, pune-te mai repede in pat.
O sa te trezesti mult mai odihnita.
Te pup!

| kdeta a răspuns:

Mi sa pare mie sau e la modul'' lasa-ma c-am invatat azi'noapte toata ziua ''
de ti-e somn/nimic
?

| Sanduta_Lorena_1999 a răspuns:

Buna! Ar trebuie să te culci mai târziu cum ar fi ora 22, și să fi mai relaxată. La mine merge.

| Knowledge a răspuns:

Dormi intre 9 si 10 ore pe zi.

| Doηηa explică (pentru Knowledge):

Asi vrea eu...