| Raiiiisa a întrebat:

Buna:*
De ce uneori se intampla ca in timpul mentruatiei, apetitul sexual sa fie mai mare?
Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Asta depinde de fiecare persoană în parte, libidoul fiind influențat efectiv de schimbările hormonal care se petrec în perioada premenstruala dar și în perioada menstruală.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Clubul vostru cuprinde cam 15%, si pe langa voi, altele il au inainte, altele dupa! Iar altele, mai fierbinti si mai jucause, mereu! Doar sa aiba partener ca lumea si sa il si valorizeze ca atare!

| Azµre a răspuns:

Datorită nivelului de hormoni ridicat din acea perioadă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Din cauza nivelului de hormoni crescut.
Te pup!

| Music4life a răspuns:

Pentru ca-i bantuie hormonii.
In momentul in care esti la menstruatie se intampla destul de multe in corpul tau, poti citi despre procesele exacte pe net. Este normal si firesc ceea ce ti se intampla. Fi tare si nu te lasa prada dorintelor.
Bafta!

| Eufourikul a răspuns:

Totul tine de nivelul nostru hormonal.Eu in perioada estiva am aproape zilnic un apetit sexual flamand.

| anonimus43 a răspuns:

Hmm si mie mi se intampla la fel. Cred ca e doar subconstientul, stiind ca nu prea putem sa o facem(nu e prea recomandat de fapt) vrem mai mult. Nu stiu daca e exact asta dar mie asa mi se pare stii cand nu poti avea ceva si il vrei.:* Sper ca te-am ajutat! O zi buna!happy