| andulovecrazy a întrebat:

De ceva timp a inceput sa ma doara in zona stomacului cand ma trezesc. Durerea nu tine foarte mult iar cateodata ma inteapa si inima.Stiti cumva de la ce ar putea fi? Nu fumez, nu beau cafea si nici alcool

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate fi un inceput de gastrita cel mai probabil!
Cat despre intepaturile la inima, daca esti esti in perioada pubertatii asa mai inteapa inima uneori...
Daca te ingrijoreaza mergi la medic pentru un mic control.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Dacă te doare-n partea dreptă poate ai apendicită. Dacă te înţeapă inima poate ai probleme cu colesterolul.Du-te la medic, ce mai stai? Decât să o iei pe ghicite mai bine te-ai grăbi să ajungi la medic să afli ce ai! Multă sănătate!

| meoww a răspuns:

Daca nu mananci in primele 60 de minute de la trezire e destul de probabil sa te doara stomacul, acesta intra in 'modul de infometare'. Incearca sa mananci ceva sanatos cand te trezesti deoarece corpul are nevoie de energie. Incearca sa eviti chesti facute in mult ulei sau cu multe grasimis, gen paine in ou, clatite sau salam.
Daca mananci in primele 60 de min un mic dejun echilibrat si inca ai aceleasi dureri, ti-asi sugera sa iti suni doctorul de familie, ca sa fi sigura ca nu e ceva mai grav. Bafta!

| AndutzaTa a răspuns:

Eu am patit ceva asemanator de curand! Ma trezeam cu dureri mari, care ma tineau chiar intreaga zi si erau foarte grele noaptea! Am consultat un doctor, asa ca va sfatuiesc la fel! Am auzit ca este un microb si de aceea majoritatea oamenilor se plang de dureri de stomac! Daca credeti ca durerile nu necesita consultarea unui medic, va sugerez sa luati urmatoarele medicamente: Debridat (pastile sau sirop) sau Ramitidina!

| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Diverse carente de vitamine probabil. Indicat e sa mergeti la un medic. Raspundurile de pe forumuri nu au valoare in aceste situatii...parerea mea.