| Sclipirici a întrebat:

De ceva timp am limba incarcata, albicioasa.Nu am luat in seama...am periat zi de zi sperand ca va trece, insa mi-au aparut bubite pe limba spre gat.Am ciuperca.Mi-am cumparat glicerina boraxata azi..insa nu stiu exact cum se foloseste? Sa folosesc comprese sterile pentru a ma curata? Totusi, e dificil pentru ca bubitele sunt destul de aproape de gat...
Cum sa folosesc?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Madaliinaaa a răspuns:

Şi eu am avut, poate din cauza alimentelor murdare sau de la medicamente. Pui glicerină pe bubiţe şi pe limbă, o ţii acolo cateva minute apoi te clăteşti cu apă şi ca sa nu mai ai acel gust amar în gura te poţi clăti şi cu o gura de suc.