| stangaionut a întrebat:

cum pot scapa de ciupercile de pe limba? am auzit ca glicerina boraxata e buna.tocmai am intr-o sticluta, e buna aceasta glicerina boraxata? si cat timp trebuie sa mentin acest tratament? aa da si micile bubite care apar pe limba, sunt tot din cauza acestor ciuperci?

2 răspunsuri:
| beautifulpeople a răspuns:

Poate ar trebui sa mergi la medic si sa nu iei tratamente la nimereala. Crede-ma ca daca mergi la doctor e mai bine si scapi mai repede.

| Ellena20 a răspuns:

Mai bine incerci ceva natural. Am auzit ca are efect :d.
Si nepoata mea se lupta cu asa ceva, si a scapat. Trebuie sa tii in gura ceai de musetel, iar dupa curatare se aplica Hexoral Spray big grin

Ti-as mai recomanda gargara cu argint coloidal. Acest produs este de fapt apa bidistilata in care se introduc particule nanometrice de argint.
Este perfect sanatos si eficient.

Sper sa fie de ajutor. Bafta!