| Snicker a întrebat:

De ceva timp am probleme cu constipatia,adica ma constip foarte des si in plus sunt si blonata mai tot timpul. Acum insa ideea e ca nu pot sa ies afara normal, adica ma doare burta simt nevoia sa merg la toaleta, insa cand trebuie sa fac nu mai imi vine, doar daca ma fortez pot sa ies afara(si ies normal) altfel nu - asta se intampla cam de 2 luni.
Acum sunt stricata la stomac( am fost constipata vreo 3-4 zile si am luat ieri seara dulcolax) si mi se intampla aceeasi chestie; trebuie sa ma fostez sa ies afara chiar daca am diaree. Este ciudat nu? pentru ca daca ai diaree te taie frate si abia te poti opri, dar la mine...
A mai patit cineva asa? eu nu stiu ce sa fac si de ce mi se intampla chestia asta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Incearca tranzactiv care regleaza tranzitul intestinal, nu provoaca diarie sau chestii de genul! doar regleaza tranzitul! in rest consuma legume si lactate, bea suficienta apa si daca tot asa te simti mergi la medic! multa sanatate iti doresc happy

| tigrutz18 a răspuns:

Du-te la spital oate esti insarcinata...