| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva.Acum o luna am facut dragoste si mam protejat.Ciclu mi-a venit regulat ca de fiecare data.hee hee.Dar de ieri imi tot vine sa vomit doar cand merg la baie.Atunci cand ttrebuie s fac treaba mare si ma fortez imi vine asa sa vomit dar nu vomit cine stii doar atata ca scuip.Am luat un dulcolax si un supozitorbig grin.Si De atunci tot merg la baie.Am observat ca nu prea imi mai vine sa vomit, doar atata ca ragai. Ce o fi?
Sunt doar constipata? sper sa fie astabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Prima luna poate venii ciclul peste sarcina, asa ca...fa si tu un test de sarcina sa fi sigura

| Empathizer a răspuns:

Nu e sarcina. Bea ceai de sunatoare, cate o ceasca dupa fiecare masa. Daca problema persista mai mult de 3 zile sau daca starea ta se agraveaza, mergi la medicul de familie pentru un consult.

| olivikkka a răspuns:

Pai daca ai avit ciclul nu cred sa fie vreo problema gen sarcina, posibil ai mincat ceva, bafta si ai grija

| Oanarry a răspuns:

Mai bine consulti un medicwinking