| tpuNatalia2600 a întrebat:

De ceva timp ma doare in spate, in zona rinichiului drept, si dupa si in fata cam in acceasi zona. Poate fii apendicita? Multumesc frumos! :* App.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Unde mai exact te doare? Te doare zona rinichiului in partea dreapta si totodata roata intr-un punct simetric? Aceste dureri pot avea cauze multiple. Apropo de cat timp ai aceste dureri? Cel mai bine ar fi sa mergi la un consult de specialitate si sa iti faci o ecografie abdominala totala deoarece rept simptomatologia pe care o simnti tu poate avea cauze multiple.Chiar daca este vorba de o apendicita( ceea ce nu prea cred) aceasta trebuie urgent tratata; de aceea iti spun sa mergi de urgenta la un consult medical de specialitate( poate chiar la sectia de primiri urgente(UPU) a celui mai apropiat spital; poti merge si astazi deoarece serviciile de urgenta functioneaza non-stop).

| tpuNatalia2600 explică (pentru iulian1302):

Multumesc frumos :*

| iulian1302 a răspuns (pentru tpuNatalia2600):

Nu ai pentru ce! Daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie! :*

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate fii apendicita!

| InaLeaf a răspuns:

Mmm, adica unde mai exact?
Da, se poate prin iradierea durerii. Dar in afara de apendicita, pot exista si alte cauze.
Ar trebui sa consulti un specialist.