| danaieladaniela a întrebat:

De ceva timp mi-a aprut ceva langa sfarcul drept ..am fost la medic, mi-a spus ca poate fi un fir de par encravat...a fost mi-a iesit dar s-a refacut din nou...dar faza este ca simt ca am ceva tare ca si o buba, precizez ca medicul a zis ca nu e nimic grav dar mi-e frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xRlly a răspuns:

Daca ai un fir de par acolo, scoate-l de mai multe ori ca iti va creste acolo, si acel lucru tare acolo poate fii tot parul dar poate fii unul mai mare care iti este strans in piele sau daca nu, poate fii decat o gaura de la par care nu ti-s-a astupat dar cel mai bine ar fi sa verifici daca este un fir de par din nou.

| danaieladaniela explică (pentru xRlly):

Iti multumesc pentru raspuns! Asa o sa fac

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca simti aceea "buba" mai mare decat un bob de mazare, atunci fa urgent o mamografie!

| SSaleu20 a răspuns:

Nu vrea sa te sperie, dar ai scubat, sa iti faci testamentul...

| danaieladaniela explică (pentru SSaleu20):

La 16 ani sa imi fac testamentul? nici nu mai stiu de ce cozhar ai raspuns

| Goete a răspuns (pentru danaieladaniela):

A fost o gluma neagra don partea lui, dar ce te face sa crezi ca la 16 ani nu se moare?

| danaieladaniela explică (pentru Goete):

Stiu ca se moare...eram doar ironica