| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme cand imi este putin foame si nu mananc ceva repede ma ia cu transpiratii, imi tremura mainile si simt ca mi se inmoaie picioarele.
Analizele la glicemie, magneziu si calciu au iesit in limitele normale doar colesterolul e aproape de 100 mg/dl.
Sa fie oare de la glanda tiroida sau anemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba şi de o anemie ( deficienţă de fier ), dar pot fi şi alte cauze...
Iar glicemia TREBUIE măsurată în mai multe zile şi în mai multe perioade ale zilei - în SPECIAL, în momentele în care ai acele "slăbiciuni"!

Cel mai indicat ar fi să faci analize de sânge amănunţite ( eventual, alte investigaţii suplimentare )!

Toate cele bune şi multă sănătate.

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Daca esti slab, incearca sa mananci alimente care contin multe grasimi.

| kyton a răspuns (pentru TheAnonimous3037):

Nu sunt slab, am 1, 60 si 67 kg.