| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut analizele, si mi-au iesit toate bune, si fierul, deci nu am anemie, dar totusi tremur si ma simt obosit mai mereu, nici glanda tiroida n-am, ce doamne iarta-ma am? laughing

Si inca o intrebare, la grupa de sange scrie la rezultat: ALL, nu zice ce grupa am, nu trebuia sa zica, 01, B2, A3, AB4?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

N-ai glanda tiroida? hmm. ficatul il mai ai? Iti mai recomand o vizita la medicul de familie, niste vitamine, miscare si fructe.

| anonim_4396 explică (pentru CLCQ):

Pare rau de exprimare laughing, am mers si a zis ca n-am anemie, sanatos mananc, sunt cam sedentar ce-i drept, nu m-ai lamurit cu grupa sanguina

| CLCQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ai lichid de frana in vene. La analizale normale nu-ti verifica grupa sanguina, doar daca ceri in mod expres un rezultat care sa-ti confirme grupa sanguina. Nu uita, ala e un 'raport' generat de calculator, laboratorul nefacind si analiza grupei de sange are optiunea de 'all'.

| anonim_4396 explică (pentru CLCQ):

Pai asta e ca am cerut si grupa sanguia si rh(care mi-a iesit pozitiv), pentru ca am mai facut o serie de analize in trecut si nu am cerut grupa sanguina si nu a pus-o, acum am zis sa mi-o faca si pe aia.

| CLCQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Opa, te-au tras in piept. Ti-au luat banul si nimic la schimb. Nu ai facut niciodata grupa sanguina pina acum?

| anonim_4396 explică (pentru CLCQ):

Nup, de asta eram curios, acum la 17 ani sa vad ce am

| CLCQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, atunci du-te la ei, si explica ce vroiai de fapt si nu ti-au facut. Ar fi bine daca mai ai si biletelul/chitanta/orice ai de la ei, care poate arata ca tu ai cerut si asta. Succes.