| Rywzor a întrebat:

De curând de vreo 1 lună mi-a ieşit pe gât ceva roşu, cred că este o aluniță roşie iar ieri am zgariat-o cu creanga unui copac şi a curs sânge. Se poate întâmpla ceva? Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Probabil e un cos, alunitele nu ies asa dintr-o data. Nu se intampla nimic. Daca nu se vindeca sau incepe sa doara, sa se inroseasca, sa se inflameze mergi sa te vada un dermatolog.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu patesti nimic, e ca un fel de alunita.

| ekkk a răspuns:

Daca este alunita, nu este chiar asa grav, in afara de putina durere si sange
daca ai tratato se va vindeca, eu am avut una taiata pe jumatate din cauza idioate ide la frizerie laughing)o sa isi revina peste 3-4 zile