| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Stiu ca pun intrebarea la ora 00:12 dar nu am somn pt ca ma ingrikorez pt tata care azi si-a zgariat o alunita sau un semn rosu nu stiu cum sa ii zic si i-a curs sange e grav? Poate avea o boala din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Boli pot sa apare din aproape orice dar cel mai sigur o sa fie bine. Alunitele sunt periculoase doar daca isi shimba forma si culoarea in timp, daca nu, sunt relativ inofensive.
Cum a zis si Bula, poate sa mearga la un dermatolog pentru extirpare daca e deranjanta.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sa mearga la un medic dermatolog, care-i va indeparta alunita si nu va mai avea astfel de probleme (la barbierit, etc).

| Vanessa87 a răspuns (pentru Bula):

Multtumesc pentru sfat