| branzasnurr a întrebat:

De curând m-am înțepat intr-o vena cu un ac de seringa (sterilizat) si am scos puțin sânge (de curiozitate) mă cam doare si s-a umflat puțin... Dacă știți arjutati-mă va rog frumos! Pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Hristos a înviat!
Stai liniştit, nu păţeşti nimic de la o simplă înţepătură.
Pune gheaţă pe umflătură, dezinfectează cu spirt şi apoi pansează-te.
În două zile va dispărea rana şi îţi va rămâne doar un semn minor.
Sărbători Fericite!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pune-ti gheata si consulta un psiholog. Fizic nu poti pati nimic, insa curiozitatea ta auto-mutilanta te poate duce la mari prostii in viitor.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de consiliere psihologică!
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Linisteste-te nu patesti nimic!
Pune o compresa cu apa rece si nu mai face experiente pe propriul tau corp.

| Iubibilăă a răspuns:

Pune gheata pe umflatura, dezinfecteaza cu spirt si apoi panseaza-te.
Nu pot sa imi imaginez ce dureros este.
Insanatosire grabnica.