| adrianadrian150 a întrebat:

de doua zile am remarcat ca o vena de la cap (care urca pe tampla stanga pana pe frunte) se vede cum pulseaza mai ales cand fac efort fizic si ma cam ingrijoreaza. Am numarat pulsatiile intr-un minut cand nu faceam efort fizic si au fost 70... e de rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Chio9 a răspuns:

laughing) Frate le-am numarat si eu.70 am pe minut(stand pe scaun la pc). S-ar putea sa se vada vena din cauza ca esti obosit ori pierzi nopti ori prea mult efort ori de la stres. A doua posibilitate e fie ca fumezi, bei sau te droghezi. Du-te la medic daca crezi ca nu te incadrezi in nici una din variante. laughing Bafta. Mergi la un medic.