| dede28 a întrebat:

Un copil a fost lovit cu palma rau peste ochi. Nu m.a lasat mama lui sa il duc la doctor. i-a pus comprese cu apa rece. nu a lesinat nu a vomat nu il doare capu. pe mine cel mai rau ma sperie ca are o roseata langa ochi si la o vena care pulseaza sange (cred ca este pulsul temporal), a trecut doua zile si cand l-am vazut nu i-au trecut acele ""bubite"" si mi s-a parut un pic umflat la tampla

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Du l la medicul de familie

| dede28 explică (pentru Elena9328):

Nu este deschis ca nu s-a lucrat nici ieri nici azi nu se lucreaza. si pana luni mai sunt 2 zile mie teama pentru el

| Elena9328 a răspuns (pentru dede28):

Nu ai vreo asistenta medicala pe acolo, sa ti poată spună?