| Cristi_Cris_1990 a întrebat:

De doua zile iau duphaston, medicul mi-a spus sa le opresc daca imi vine menstruatia, de ieri am o secretie maronie, initial am vrezut ca imi vine dat se pare ca nu. Acum nu stiu ce sa fac, sa le opresc sau sa continui? Nu stiu ce inseamna aceasta secretie si la medit nu am posibilitatea sa? eeg acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Aceast tip de sangerare poate fi o cauza a acestui medicament, fiind enumerata in prospectul din cutia acesteia. Poti citi acest prospect deoarece este necesar...aceasta sangerare apare si la pastilele contraceptive.Nu este o problema grava ce necesita consultare medicală. Meriti"a doua sansa"

| Iwliaaa a răspuns:

E de la pastile. Doar dacă îți vine menstruația oprește-te cu pastilele.