| MineIsLikeABridge a întrebat:

de fiecare data cand ma simt bine si nu sunt inconjurat de lume care ma cunoaste, sau daca ma simt prea in largul meu si cu lumea care ma cunoaste, simt o nevoie sa ma bat, sa iau si sa dau bataie, numai de la o vreme simt asta, de cand se pune mult stres pe mine si presiune, cred ca acestea or fi cauzele, dar nu pot scapa de cauze...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Puterea de a te autocontrola a slabit mult.Chiar daca simti nevoia sa te bati nu o pune in practica.Este periculos. Orienteaza-te spre un sport care sa-ti consume energia. Apeleaza si la ajutorul unui psiholog.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vizitezi un psihiatru.

| BiancaPavel1 a răspuns:

Te inţeleg.Stresul e o problemă cotidiană, o problemă cu care ne confruntăm mulţi in ziua de astăzi.Ţi-aș recomanda să iţi faci mai mult timp liber pentru tine și un program de relaxare. Dacă crezi in terepii ai putea incerca cristaloterapia.Multă lume o consideră eficientă. Incearcă să fii calm/calmă. Dacă problema ta este extrem de gravă poate ar trebui să apelezi la un psihoterapeut.