| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De ieri de dimineata am crampe abdominale destule de puternice. Si diaree... Am luat un Smecta dupa amiaza si nu am mai avut probleme. Dar de azi de dimineata iar am. Am si stari de voma, putin si frisoane. Am mai luat un Smecta acum o ora dar tot nu ma simt bine. Acum vreo 2-3 ani am luat din spital, de la prea multe antibiotice Clostridium Difficile. Imi este frica sa nu am si acum aceeasi problema. Precizez ca am luat Mydocalm si Milgamma 5 zile,dar si Omez (dar din cate stiu nu sunt antibiotice). si in ultimele saptamani am tot fost de cateva ori prin spitale, dar fara internari si tratament ..Pentru un ecograf, un control, o radiografie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Este greu sa dai sfaturi in astfel de cazuri, dar este bine de stiut ca din cauza medicamentelor se pot acumulta in organism toxine si atunci este recomandata o detoxifiere. Apa alcalina este ideala pentru detoxifierea organismului si in plus regleaza nivelul de aciditate din corp si poate sa ajute la alinarea problemelor de stomac. O apa alcalina este o apa cu un ph mai mare de 7. Eu am baut Calipso atunci cand m-am confruntat cu arsuri si crampe la stomac. Consumul de apa alcalina, combinata cu o alimentatie corecta care sa aiba cat mai putine alimente procesate din comert, dar bogata in legume si cereale, face ca in organism sa se ajunga la un mediu alcalin, iar intr-un mediu alcalin foarte multe boli nu se mai pot dezvolta

| Ion321123 a răspuns:

Zic sa vizitezi un medic, e posibil sa te fi imbolnavit, starile pe care le ai sunt foarte naspa, fugi la spital.