| anonim_4396 a întrebat:

de ieri ma supara ochiul drept, cateodata cand clipesc incep sa vad in ceata, ma sterg la ochi, mai clipesc de cateva ori si iar vad normal dupa care iar mai clipesc de cateva ori si iar vad in ceata... ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Probabil o iritație, du-te la un oftamolog

| Deliq23 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, iar azi de dimineata find foarte speriata m.am dus la doctorita de familie si mi-a zis ca e conjunctivita! Conjunctivita este o boala a ochiului eu am 12 ani si nu am voie sa ies din casa sau sa stau in curent asa ca in caz daca ai scoala, liceu sau facultate fa-ti scutire! ATENTIE DACA IESI DINCASA FOARTE DES SAU STQI IN CURENT SAU TE DUCI LA SCOALA POTI SA DAI SI LA ALTI. Plus ca o sa ti se lipeasca ochiul si il poti deschide dopar prin operatie, bine poti sa iesi putin sa te racoresti dar nu foarte mult vreo o jumatate de ora max 1 ora! Multa sanatate si sper ca ti.am fost de folos!