| AlinaValentina97 a întrebat:

Ieri toata ziua am vazut cu ochiul drept in ceata. De obicei, ochiul drept este mai sensibil, mi se zbatea inainte mai mereu. Astazi a disparut vederea in ceata, nu mai am nimic, dar imi este teama sa nu fie ceva grav, eu stau si mult in fata calculatorului. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa un consult oftalmologic, scaderea vederii, chiar si temporar, nu e normala.

| SimonaCristina a răspuns:

Sigur e de la calculator, insa pentru siguranta consulta un oftalmolog, poate ai nevoie de ochelari.

| DDoctorita a răspuns:

Buna Tina06.

Ceea ce ti s-a intamplat poate fii din multe motive. Bine din cauza retinei, fie o mica hemoragie intraoculara, bine o afectatie a nervului optic etc... Orice ar fi fost, pare ca a disparut. Oricum, recomendabil e sa vizitezi doctorul de familie, iar e va considera daca sa te trimita la un oftalmolog sau nu. happy

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimaSecretá a răspuns:

E posibil de la excesul de stat la calculator, cel mai bine e sa mergi la doctor si pe viitor niste ochelari cu lentile speciale pentru calculator :*

| Cristi94de a răspuns:

Buna, mai mult ca sigur este de la calculator, oboseala s.a.m.d. Tin sa te anunt ca si eu aveam exact aceiasi problema. Somn putin, mult pc noaptea, dimineata trezeste-te si du-te la scoala etc. Incearca sa mai reduci orele de la pc si sa te odihnesti putin, iar daca treaba continua, poti sa mergi la medicul de familie.