| FcSb_Dany_1997 a întrebat:

Buna de ieri ma tot doare foarte rau burta adica toata de jos pana sus ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Pai poate fi obisnuita durere provocata de miscarea intestinelor, pot fi mai multe chestii, acum nu pot ghici.Ce ai mancat in ultimele 12 ore? Te-ai lovit? N-ai mancat? Ai luat pastile? Zi tot ce ai inghitit in ultimele 12 ore.

| FcSb_Dany_1997 explică (pentru prizeFTW):

Pai am mancat cartofi prajiti, salata costia afumata cu ai mei aseara, inainte am mancat niste forneti cu sora mea si cu varamea nimic neobisnuit am mancat ce mananc in fiecare zi... dar nu stiu sunt un pic umflata in burta si am doare foarte tare, de lovit nu m.am lovit

| prizeFTW a răspuns (pentru FcSb_Dany_1997):

Pai poate ai indigestie. Poate ai mancat ceva stricat, poate ai combinat mancaruri.Incearca sa iei un no-spa (este pentru dureri de burta). Daca nu-ti trece maine mergi la medicul de familie.Sanatate

| FcSb_Dany_1997 explică (pentru prizeFTW):

Mersi mult

| prizeFTW a răspuns (pentru FcSb_Dany_1997):

Cu placere happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil ai facut vreo indigestie, sfatul meu este sa mergi la medic.
Te pup!

| MariaKTA a răspuns:

Cred ca ai facut niste intinderi ori nu ai mancat destul sau durerea de la burta poate fi provocata si de venirea ciclului

| FcSb_Dany_1997 explică (pentru MariaKTA):

Nu are legatura cu ciclu stiu cum ma doare nu am doare toata burta