| marianaustroi a întrebat:

Buna, ma doare, am o durere ușoară de burta de ieri de la amiaza când am avut sex, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazurile in care actul sexual este intretinut prea mult timp, sau atunci cand ritmul penetrarii este prea intens sau penetrarea vaginului este efectuata in forta, mai brutal, si de asemenea si in cazul in care colul uterin (cervixul) este mult prea sensibil si in timpul sexului se produce atingere ei repetata, in astfel de situatii in zilele imediat urmatoare unui astfel de sex, poate sa apare senzatia de disconfort in zona din imediata vecinatate a vaginul adica in zona abdomenului inferior sau zona uterului. Sanatate!

1 răspuns:
| asuari a răspuns:

Buna! Dacă ești femeie e ceva normal, nu e nimic ieșit din comun. Dacă te doare mai mult de doua zile înseamnă ca este ceva. Așteaptă și vezi cum te simți și mâine, apoi te poți îngrijora.