| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Ma doare capul în zona frunții, mai exact deasupra sprâncenelor. Când vreau sa ma uit într-o parte ma doare mai tare sau dacă ma uit undeva și ridic sprâncenele. Și cred ca am și răcit. De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La 50 de minute de stat la pc trebuie sa iti iei cel putin 10 minute pauza.
Dar nu vei recupara nimic daca la 100 de minute vei lua pauza 20 de minute.

| Legion7X a răspuns:

Ar putea fi un început de sinozită nu stiu sigur, Caută pe net. Daca nu trece într-o săptămână si se agravează este clar fugi repede la doctor. Nu vreau să te sperii dar, dacă îți va mirosi nasul a ceva infecție dacă se complică. Eu am pățit, și mă durea în zona frunții și a sprincenelor daca mă apăsai cu degetul ușor. Încercă să te apesi cu degetul în zona afectată. Durerea de cap este puțin cam diferită față durerea sinuzitei.
Durerea de cap trece într-o oră sau două dar cea a sinuzitei te ține zile

| deix001 a răspuns (pentru Legion7X):

Mi a trecut, slava Domnului

| Legion7X a răspuns (pentru deix001):

Mă bucur!

| laSoledad a răspuns:

Pentru ca te-ai uitat intr-un punct fix in fata prea mult timp in ecrane, de aia te doare cand schimbi directia capului. Dormi si redu statul cu ochii-n ecrane. Iesi afara sau pe pervaz la aer si oxigeneaza-ti creierul pentru un somn bun.

| deix001 a răspuns (pentru laSoledad):

Da, ai dreptate. M-am uitat foarte mult la seriale. Nu credeam că mă va afecta așa.