| anonim_4396 a întrebat:

Buna,, de la un timp am niste scurgeri galbuie si urat mirositoare! am 20 ani... ceva timp in urma am mai avut si la controlul ginecologic mi-a dat o pompita si niste pliculete sa-mi fac spalaturi vaginale! nu mia ajutata tare. e un an de atunci! sa merg iar la medic? e grav? sunt in italia si costa exagerat un control! dar merg in tara intr-o luna! mai poate astepta? sunt foarte igienica imi fac bide 2 ori pe zi! nu intretin raporturi sex! va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai asteptat un an, mai poti astepta o luna, dar infectia se va mai agrava in acest timp. In momentul in care ai vazut ca tratamentul nu e eficient, trebuia sa te prezinti imediat la medic.

| catthshshshs a răspuns:

Mergi la medic si foloseste intre timp spalaturi cu ceai de musetel si galbenele, da-te cu crema de galbenele sau spalaturi cu bicarbonat de sodiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ andreea8pogner / Chestia cu infectia care se ia din aer sau de pe wc este o scuza pentru igiena deficitara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a va feri de microbi e bine sa va spalati cu gelul sebamed ph3. 8 iar 6. 8 este pentru cele la menopauza, este antibacterian si este foarte bun, pe mine m-a scapat de scurgeri si miros urat de la a doua spalare. mai bine cititi voi http://www.sfatulmedicului.ro/......inina_5131

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine dumnezeu va invatat de spalaturi cu bicarbonat¿? ALA ITI MANANCA tot tesutu din vagin nu sunteti normale¿?

du-te la doctor.sunt fel si fel de infectii una poate a avut un fel tu ai alt fel si sa iei medicament aiurea nu e ok.

bafta

| andreea8pogner a răspuns:

Am avut si eu asa ceva dar mi-a zis ca am o infectie care o poti lua de pe ori ce wc dar mi-a trecut antro saptamana cu medicamente. dar acum am iarasi ceva scurgere dar nu asa galbuie si am fost la doctor an austria fiindca aici stau dar stii ce mi-a zis ca de la hormoni am si ca e normal. eu nu stiu ce sati zic dar totusi du-te la un doctor dar cauta unul bun

| adela100sweet a răspuns:

Mergi urgent la doctor

| simo78 a răspuns:

Buna, am stat si eu in italia foarte multi ani si in tot acest timp, am mai avut si eu probleme de genul asta am fost la ginecolog acolo in italia si, mi-a dat ovule care se numesc cicatridina sint foarte bune si mi-a mai dat o solutie de de facut spalaturi se numeste aflovag eu vreau sa spun ca au fost extraordinare sa tot fie vreo 6 ani de atunci si nu am mai avut probleme de nici un fel.Acum eu ce pot sa iti spun rau nu iti face doar ca cicatridina ti-o da cu reteta daca ai vreo cunostinta la farmacie sau ai pe cineva care are medic de familie acolo ar fi bine sa mergi sa iti ei acest medicament.Se introduce seara la culcare un ovul. Sper ca ti-am fost cit de cit de folos multa bafta.De obicei nu dau raspunsuri de care nu sint sigura acum depinde si de tine. A si inca ceva cicatridina costa in jur la 12-13 euro iar aflovag in jur de 11 euro.PA te pup

| simo78 a răspuns:

Sa-mi spui te rog ce ai rezolvat pina la urma! daca ti-am fost de ajutor sau nu?! Imi place sa ajut persoane nevoiase bine asta dupa puterile mele si in cazul tau mi-ar placea sa stiu daca te-a ajutat cu ceva raspunsul meu! pupicikisskiss