| Roxana500 a întrebat:

de la un timp am o problema de exemplu cand sunt la scoala cand vad atati copii simt ca ametesc si lesin sau daca merg singura pe stranda mi-e frica sa nu lesin ma simt ametita si imi vine sa vomit oare din ce cauza am asa o frica in mine de imi este frica sa mai merg si la scoala ca sa nu lesin si cand ma intalnesc cu prietenul meu la fel mi-e frica sa nu imi fie rau sad ce pot face in privinta asta la medic nu pot sa merg pentru ca iar am o frica in mine si analize de niciun fel nu pot sa le iau lesin dupa am mai patit o data si nu mai vreau va rog o parere ps am 16 ani si eu cu prietenul meu care suntem impreuna de 2 ani facem si sex neprotejat dar nu stiu daca are legatura cu ameteala mea si frica asta din mine care cred ca mi-o provoc singura imi vine sa ma gandesc tot la rau :l oare am dat peste ceva farmece sau nu stiiu ce sa zic va rog ajutati-ma sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se vindeca daca o iei de la inceput. Mergi la medicul de familie si el te va trimite unde trebuie.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu sunt farmece. Poate fi o boala care se numeste agorafobia. Mergi urgent la medic. In situatii de astea nu te taie si nici nu fac injectii ci doar te vede si te intreaba.

| Roxana500 explică (pentru Salontanul):

La ce medic ar trebui sa merg pentru aceasta boala din cate am citit pe net cred ca este postibil sa am aceasta boala si mai am o intrebare se mai vindeca sad?

| Salontanul a răspuns (pentru Roxana500):

Se vindeca daca o iei de la inceput. Mergi la medicul de familie si el te va trimite unde trebuie.