| borabora a întrebat:

Scuze ca pun a doua oara intrebarea asta dar e foarte urgent! De cateva saptamani am niste stari de ameteala, vad totul negru in jur(am ochii deschisi) si parca ma sufoc simt o apasare in cutia toracica. Noptea asta nici nu am putut sa dorm simteam ca ma asfixiez, am stat pe geam dar nu mi-a trecut si parca la un moment dat parca mi-a venit sa lesin. Astazi nu stiu cum o sa ma pot duce la scoala ca si acum ma sint presata in cutia toracica, respir foarte greu si cand respir ma doare sub sanul drept. Mama nu vrea sa ma duca la spital ca cica nu e o problema foarte grava. Imi e frica sa merg la scoala ca daca lesin acolo, nu mai pot de durerea pe care o am in piept, raman fara aer un minut si imi revin apoi iarasi raman fara aer, simt asa o greata si sunt ametita, imi vine sa plang de durere. Ce sa fac? Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mergi de urgenta la medicul de familie si explica-i situatia ta, el este in masura sa-ti dea un tratament adecvat durerilor tale.

| Felys a răspuns:

Mergi singur la medicul de familie si spune-i ce ne-ai spus noua, doar atunci vei primii un diagnostic si un tratament corect

| frostxtq a răspuns:

Posibil sa fi anemica sau sa ai lipsa de ceva vitamine. Iti recomand sa faci o vizita a medic pentru niste analize de baza, iti va recomanda niste vitamine, fier, calciu, magneziu, ceea ce ii lipseste corpului tau.

| farfuriaverdex a răspuns:

La anemie ma gandeam si eu ins acel mai bine este sa consulti un medic

| GeorgeMihai a răspuns:

Nu e de joaca...simptomele astea dau alarma.

| SaintBernard a răspuns:

E ciudat ce ai tu, simptomele pe care le ai parca ar fi legate de anemie, mai putin presiunea din piept. Sfatul meu e sa mergi singura la medicul scolii, ori daca se poate la medicul de familie sa-ti dea o trimitere pentru niste analize. E gratis! Daca parintii sunt neglijenti, trebuie ca tu sa ai responsabilitatea de a avea grija de tine. Bafta!

| borabora explică (pentru SaintBernard):

Mama nici nu vrea sa auda de internare.