| nexT_2456 a întrebat:

De la un timp ma tot durea sub stern am fosta la medic si mi-a zis ca am gastrita, dupa care a inceput sa ma doara burta, si ma balonez, greturi etc si mi-a pus diagnosticu sindromul intestinului iritat, acum de doua zile a inceput sa ma doara şi pe la rinichi care durerea se duce pana la testicole si mai jos! Oare ce pot sa am sa ma doara cand intr-o parte cand in alta ce oare pot sa am! Si mi-e este rusine sa ii spun la medic ca ma doare la testicole, dar medicu de familie ma controleaza si el sau imi da trimitere mai departe! Imi este asa frica ca nu stiu ce am si ma simt asa rau! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sandel_5292 a răspuns:

Sfatul meu: spune-i doctorului ce te doare ca sa iti poata face o consultatie corecta.Noi de pe internet nu putem sa iti oferim informatii corecte si complete fara a te examina (si majoritatea nu suntem doctori).S-ar putea sa nu fie o problema atat de grava pe cat crezi, de obicei durerea "radiaza", de exemplu daca te lovesti intr-un loc si nu sunt nervi acolo ve simti durere in alt loc.Asta nu inseamna ca nu trebuie sa te tratezi multe afectiuni care incep simplu se complica si au anumite reoercursiuni in viitor.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna ziua, cel mai probabil durerea pe care o aveti e de cauza renala. Mergeti la medicul de familie si veti primi bilet de trimitere catre un medic specialist nefrolog/urolog. Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/......la-rinichi

| LoVePiNk1998 a răspuns:

Poate ai pietricele sau nisip la rinichi thinking dar nu stiu exact ce sa iti spun.nu sunt medic. Mai bine te duci la medic. poate se agraveaza