| Naty9 a întrebat:

Hei salut..Ma cam doaare burta in dreapta jos. Ma doare piciorul drept am greturi vomit..Am fost la medic si toti au zis ca e posibil sa am cu apendicita si imi este foarte frica.
Ma va durea operatia cand ma trezesc ma dezbraca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheMinedPlumbob a răspuns:

Dap, chiar este posibil sa ai apendicita. Nu te va durea, nu te ingrijora. Plus ca sunt doctori, te dezbraca pentru un motiv de inteles.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Operatia este extrem de usoara si in 2 zile esti acasa. Nu doare deloc, pentru ca ti se pune masca si adormi, iar cand te trezesti esti deja terminata.
Binenteles ca te dezbraca, asta este procedura standard pentru absolut toata lumea care are operatii!
Nu-ti fa probleme, ca pasarica ca a ta au vazut cu miile, asa ca, nu ai de ce sa te rusinezi, oricum tu nu o sa-i vezi, ca vei fii adormita!

| laruca11maria a răspuns:

Nu nu te va durea am trecut prin asta nu vei simti nimic cand te vei trezi o sa-ti fie un pic rau si o sa te doara dar nu te speria o sa te anesteziaza sanatate multa!

| laruca11maria a răspuns:

Da doar pantalonii

| Naty9 explică:

Multumesc Mult TheMinedPpumbob

| Naty9 explică:

Multumesc Greta